Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Γενικά θέματα για το διαγωνισμό. Ερωτήσεις, προτάσεις και ό,τι άλλο ταιριάζει.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pman την Κυρ Απρ 18, 2010 6:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

Αυτών που δεν έβγαλαν μηδενική βαθμολογια.
Άβαταρ μέλους
karaggeorge
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 31, 2009 2:25 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από karaggeorge »

προς Sotiris,
αυτο είναι ετσι οπως το αντεγραψα απο το pdp.gr , καρτελα κανονισμος::

15. Τελική Φάση: Σκοπός της τελική φάσεως είναι η βράβευση των καλλίτερων μαθητών και επιλογή 8 – 12 μαθητών από τους οποίους θα γίνει η συγκρότηση των Ελληνικών Εθνικών ομάδων Πληροφορικής. Οι τρεις κύριες Εθνικές ομάδες είναι: Α) Η Εθνική «Ολυμπιακή» ομάδα Β) Η Εθνική ομάδα «βαλκανικών αγώνων» και Γ) Η Εθνική Βαλκανική ομάδα νέων. Στην πρώτη και δεύτερη ομάδα μετέχουν όλοι οι μαθητές χωρίς ηλικιακό περιορισμό. Στην τρίτη ομάδα μετέχουν μαθητές που δεν έχουν συμπληρώσει κατά το χρόνο διεξαγωγής το 16ο έτος της ηλικίας τους.
Εικόνα
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από chris »

SOTIRIS έγραψε:Προς thetrojan01,
Όχι το ότι κάποιος εχει bold δεν σημαίνει ότι πέρασε στο καμπ.

Προς Bladan,
Σχετικά με την διεκδίκηση θέσης στην μεγάλη και νέων ομάδα δεν καθορίζεται από το πόσο καλός είσαι αλλά από την ηλικία σου. Όπως ένας μαθητής Λυκείου δεν μπορεί να πάρει μέρος στον διαγωνισμό νέων έτσι και ένας νέος δεν έχει το δικαίωμα να λάβει μέρος στην μεγάλη ομάδα.
Που το λέει αυτό; Κάνεις λάθος. Η Ολυμπιάδα είναι για όλους. Η Βαλκανιάδα νέων για τους μικρόυς.
EDIT: Ουπς, δεν είδα την δεύτερη σελίδα. Ακριβώς αυτό που λέει ο Bladan. Και σκεφτόμουν ακριβώς το ίδιο πράγμα χτες το βράδυ, πριν ακόμα το ποστάρει. Τουλάχιστον για το camp, όχι για τον διαγωνισμό, θέλω να παρακουλουθήσω τα μαθήματα του Λυκείου, όχι τόσο λόγω των αποτελεσμάτων όσο γιατί του Γυμνασίου τα παρακουλούθησα και πέρσυ. Συμφωνώ πάντως ότι τα θέματα θα πρέπει να είναι ενιαία και οι βαθμολογίες ξεχωριστές.
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
Άβαταρ μέλους
karaggeorge
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 31, 2009 2:25 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από karaggeorge »

διορθωσανε μερικα λαθη και αλλαξαν τη λιστα ξανα ;)
Εικόνα
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από chris »

Έστειλα Email στην επιτροπή και μου απαντήσαν άμεσα:

Το κάμπ αν γίνει, θα γίνει τέλος Ιουνίου - αρχές Ιουλίου.
Ακόμα δεν έχει αποφασιστεί το πως ακριβώς θα είναι τα θέματα. Μια πιθανή λύση είναι κοινά θέματα για την μεγάλη ομάδα, και ξεχωριστά για την junior. (Εδώ μάλλον εννοεί πως η Junior ομάδα θα γράψει 2 φορές)
Θα λάβουμε τις βαθμολογίες μέσα στις επόμενες 24 ώρες.
Οι χρόνοι έπαιξαν ρόλο στην κατάταξή μας.
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
Άβαταρ μέλους
Κηπουρίδης
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 5:05 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από Κηπουρίδης »

Τους έστειλα email και με απάντησαν ότι αν βρεθούν χρήματα για το camp θα προσπαθήσουν να πάρουν πάνω από 12 άτομα , άρα μάλλον 12 έχουν στο μυαλό τους να πάρουν τώρα και τα υπόλοιπα bold-αρισμένα θα έρθουν αν το επιτρέψουν οι οικονοιμκές συνθήκες .
Λύσεις θεμάτων ΠΔΠ: https://pdp-archive.github.io/
Μπούσουλας διαβάσματος ΠΔΠ: http://snf-800715.vm.okeanos.grnet.gr/PDP/
Tutorials: https://kallinikos.github.io/
Επίσημο forum ΠΔΠ: https://www.pdpforum.eu.org/forum/
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από stathis »

Σωτήρη, φαντάσου να πάρουν τους Ν πρώτους και να σαι ο Ν+1 χιχι :cry:
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

stathis έγραψε:Σωτήρη, φαντάσου να πάρουν τους Ν πρώτους και να σαι ο Ν+1 χιχι :cry:
Δεν αποκλείεται καθόλου. :(
Φέτος απογοητεύτηκα πάντως. Του χρόνου θα προσπαθήσω πιο πολύ. (Στόχος πιο πολύ είναι η μάθηση :!: ) :)

ΥΓ
Πέρισυ στο καμπ ήρθαν και άτομα με 0δενική βαθμολογία. Φέτος δεν είναι άδκος ο κόσμος? :(
Από την άλλη όλα είναι 50%. Αν πας καλά στην Γ δεν σημαίνει ότι θα τας τέλεια στο καμπ και το αντίστροφο. Δηλαδή έστω εάν κάποιος ήταν 1ος στην Γ φάση και δεν γράψει τίποτα στο καμπ(πράγμα αδύνατο αλλά δεν ξέρεις καμία φορά) και κάποιος δεν τα είχε πάει στην Γ φάση και λύσει όλα τα θέματα(πράγμα αδύνατο και πάλι αλλά δεν ξέρεις καμία φορά) στο καμπ τότε περνάει μπροστά. Ποτέ δεν ξέρεις τι ανατροπές γίνονται.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

SOTIRIS έγραψε:
stathis έγραψε:Σωτήρη, φαντάσου να πάρουν τους Ν πρώτους και να σαι ο Ν+1 χιχι :cry:
Πέρισυ στο καμπ ήρθαν και άτομα με 0δενική βαθμολογία. Φέτος δεν είναι άδκος ο κόσμος? :(
Με τη διαφορά ότι πέρισυ ήθελαν να φτιάξουν 2 ομάδες και δεν θα είχαν αρκετά άτομα αν έκοβαν.
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

thetrojan01 έγραψε:
SOTIRIS έγραψε:
stathis έγραψε:Σωτήρη, φαντάσου να πάρουν τους Ν πρώτους και να σαι ο Ν+1 χιχι :cry:
Πέρισυ στο καμπ ήρθαν και άτομα με 0δενική βαθμολογία. Φέτος δεν είναι άδκος ο κόσμος? :(
Με τη διαφορά ότι πέρισυ ήθελαν να φτιάξουν 2 ομάδες και δεν θα είχαν αρκετά άτομα αν έκοβαν.

Λοιπόν αυτήν την απάντηση την έχω ακούσει πολλές φορές και την θεωρώ εντελώς απαράδεκτη διότι τα άτομα της ομάδας συμπληρώνονταν μία χαρά. Τώρα γιατί έφεραν κάποια επιπλέον άτομα και έφεραν αυτά τα συγκεκριμένα άτομα δεν ξέρω.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

SOTIRIS έγραψε:
thetrojan01 έγραψε:
SOTIRIS έγραψε:Πέρισυ στο καμπ ήρθαν και άτομα με 0δενική βαθμολογία. Φέτος δεν είναι άδκος ο κόσμος? :(
Με τη διαφορά ότι πέρισυ ήθελαν να φτιάξουν 2 ομάδες και δεν θα είχαν αρκετά άτομα αν έκοβαν.

Λοιπόν αυτήν την απάντηση την έχω ακούσει πολλές φορές και την θεωρώ εντελώς απαράδεκτη διότι τα άτομα της ομάδας συμπληρώνονταν μία χαρά. Τώρα γιατί έφεραν κάποια επιπλέον άτομα και έφεραν αυτά τα συγκεκριμένα άτομα δεν ξέρω.
Τότε γιατί δεν έκανες ένσταση στην επιτροπή? Τώρα μη μουρμουράς, αφού το δέχτηκες. :ugeek:
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

thetrojan01 έγραψε: Τότε γιατί δεν έκανες ένσταση στην επιτροπή? Τώρα μη μουρμουράς, αφού το δέχτηκες. :ugeek:
Είχα ρωτήσει αλλά ποτέ δεν πήρα απάντηση :!:
Trojan μην το βλέπεις από αυτή την πλευρά. Λοιπόν για να σου δώσω ένα παράδειγμα.

Φαντάσου ότι είσαι ανάμεσα σε 8 άτομα τα οποία είναι να δώσουν στο καμπ για να μπουν στην ομάδα. Ξαφνικά όμως η επιτροπή ανακοινώνει ότι θα συμμετάσχουν άλλα 4 άτομα που δεν έδωσαν στον πδπ αλλά ότι μπορούν να διεκδικήσουν τη θέση στην ομάδα. Αλλά επίσης φαντάσου ότι αυτοί οι 4 είναι οι καλύτεροι προγραμματιστές στον κόσμο. Το αποτέλεσμα? Αυτοί οι 4 μπαίνουν στην ομάδα και οι άλλοι 8 μένουν απέξω.
Καταπληκτικό^e?
Άβαταρ μέλους
compileGuy
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Δευ Ιαν 19, 2009 5:39 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από compileGuy »

SOTIRIS έγραψε:
thetrojan01 έγραψε: Τότε γιατί δεν έκανες ένσταση στην επιτροπή? Τώρα μη μουρμουράς, αφού το δέχτηκες. :ugeek:
Είχα ρωτήσει αλλά ποτέ δεν πήρα απάντηση :!:
Trojan μην το βλέπεις από αυτή την πλευρά. Λοιπόν για να σου δώσω ένα παράδειγμα.

Φαντάσου ότι είσαι ανάμεσα σε 8 άτομα τα οποία είναι να δώσουν στο καμπ για να μπουν στην ομάδα. Ξαφνικά όμως η επιτροπή ανακοινώνει ότι θα συμμετάσχουν άλλα 4 άτομα που δεν έδωσαν στον πδπ αλλά ότι μπορούν να διεκδικήσουν τη θέση στην ομάδα. Αλλά επίσης φαντάσου ότι αυτοί οι 4 είναι οι καλύτεροι προγραμματιστές στον κόσμο. Το αποτέλεσμα? Αυτοί οι 4 μπαίνουν στην ομάδα και οι άλλοι 8 μένουν απέξω.
Καταπληκτικό^e?
Σωτήρη νομίζω πως είσαι λάθος.

1ον) Τα παιδιά που περισι ήρθαν στο καμπ ΟΛΑ έδωσαν στον ΠΔΠ αλλα κάποια απο αυτα δεν πέτυχαν καλες βαθμολογίες. Αρα εδω είσαι λάθος :!:

2ον)
Σκοπός του camp είναι η συστηματική προετοιμασία των διαγωνιζομένων και η προσαρμογή τους στα θέματα των διεθνών διαγωνισμών. Με την ολοκλήρωση του camp οι συμμετέχοντες αξιολογούνται στην επίλυση προβλημάτων αντίστοιχων επιπέδου. Το άθροισμα της βαθμολογίας του camp και αυτού της τελικής φάσης με συντελεστές από 0,6 έως 04 (κατά την κρίση της Επιστημονικής Επιτροπής) δίδει την τελική κατάταξη των μαθητών με την επιφύλαξη των περιορισμών του άρθρου 15 για τη Βαλκανική Ομάδα Νέων.
Πέρισι είχαν χρήματα για να προσκαλέσουν περισσότερα άτομα στο καμπ (και αυτο νομίζω πως ωφέλησε όλα τα παιδια). ;)

Φέτος δεν ξέρουμε ακόμα για το καμπ ή ποσα άτομα θα πάρουν οπότε .... wait :mrgreen:

YΓ: Δες το Quote Sotiris ;) Διαφορετικο πράγμα ότι ΔΕΝ δίνω σε διαγωνισμό και άλλο πράγμα ότι ΔΙΝΩ σε διαγωνισμό αλλα παίρνω μηδενική βαθμολογία :!:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος compileGuy την Πέμ Μάιος 13, 2010 2:52 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

Εγώ όταν ρώτησα μου είπαν ότι ο πδπ μετράει 50% και το καμπ 50%.
Όταν λες λάθος? Δεν νομίζω να είπα τίποτα λάθος. Με 0δενική βαθμολογία είπα. Ποιο το λάθος? Το παράδειγμα μου νομίζω ότι έαν το διαβάσει κανείς θα καταλάβει τι θέλω να πω.

Τα παιδιά που ήρθαν όντως έγιναν καλύτεροι. Εγώ όμως δεν αναφέρομαι στο παρόν αλλά στο παρελθόν.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

compileGuy έγραψε:
SOTIRIS έγραψε:
thetrojan01 έγραψε: Τότε γιατί δεν έκανες ένσταση στην επιτροπή? Τώρα μη μουρμουράς, αφού το δέχτηκες. :ugeek:
Είχα ρωτήσει αλλά ποτέ δεν πήρα απάντηση :!:
Trojan μην το βλέπεις από αυτή την πλευρά. Λοιπόν για να σου δώσω ένα παράδειγμα.

Φαντάσου ότι είσαι ανάμεσα σε 8 άτομα τα οποία είναι να δώσουν στο καμπ για να μπουν στην ομάδα. Ξαφνικά όμως η επιτροπή ανακοινώνει ότι θα συμμετάσχουν άλλα 4 άτομα που δεν έδωσαν στον πδπ αλλά ότι μπορούν να διεκδικήσουν τη θέση στην ομάδα. Αλλά επίσης φαντάσου ότι αυτοί οι 4 είναι οι καλύτεροι προγραμματιστές στον κόσμο. Το αποτέλεσμα? Αυτοί οι 4 μπαίνουν στην ομάδα και οι άλλοι 8 μένουν απέξω.
Καταπληκτικό^e?
Σωτήρη νομίζω πως είσαι λάθος.

1ον) Τα παιδιά που περισι ήρθαν στο καμπ ΟΛΑ έδωσαν στον ΠΔΠ αλλα κάποια απο αυτα δεν πέτυχαν καλες βαθμολογίες. Αρα εδω είσαι λάθος :!:

2ον)
Σκοπός του camp είναι η συστηματική προετοιμασία των διαγωνιζομένων και η προσαρμογή τους στα θέματα των διεθνών διαγωνισμών. Με την ολοκλήρωση του camp οι συμμετέχοντες αξιολογούνται στην επίλυση προβλημάτων αντίστοιχων επιπέδου. Το άθροισμα της βαθμολογίας του camp και αυτού της τελικής φάσης με συντελεστές από 0,6 έως 04 (κατά την κρίση της Επιστημονικής Επιτροπής) δίδει την τελική κατάταξη των μαθητών με την επιφύλαξη των περιορισμών του άρθρου 15 για τη Βαλκανική Ομάδα Νέων.
Πέρισι είχαν χρήματα για να προσκαλέσουν περισσότερα άτομα στο καμπ (και αυτο νομίζω πως ωφέλησε όλα τα παιδια). ;)

Φέτος δεν ξέρουμε ακόμα για το καμπ ή ποσα άτομα θα πάρουν οπότε .... wait :mrgreen:

YΓ: Δες το Quote Sotiris ;) Διαφορετικο πράγμα ότι ΔΕΝ δίνω σε διαγωνισμό και άλλο πράγμα ότι ΔΙΝΩ σε διαγωνισμό αλλα παίρνω μηδενική βαθμολογία :!:

Τι να πω? Εάν πιστεύετε ότι αυτό είναι καλό και έχετε τέτοια άποψη! Συγχαρητήρια και εις ανώτερα! :(
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

SOTIRIS έγραψε: Τι να πω? Εάν πιστεύετε ότι αυτό είναι καλό και έχετε τέτοια άποψη! Συγχαρητήρια και εις ανώτερα! :(
ευχαριστούμε, προσπαθούμε ήδη για ανώτερα...

Σύνερθε, ακολουθούμε την επιτροπή, αν δε μας αρέσει κάτι κάνουμε ένσταση. Με το να παίρνεις μέρος και να συνεχίζεις συμφωνείς σε κανονισμούς και σε όλα...
16. Στην τελική φάση συμμετέχουν περίπου 40 μαθητές που έχουν αξιολογηθεί στην προκαταρκτική φάση ή τους περιφερειακούς διαγωνισμούς με την υψηλότερη βαθμολογία. Η έκδοση των αποτελεσμάτων γίνεται μετά από συνεδρίαση (νοούμενης και της τηλεδιάσκεψης) της Επιστημονικής Επιτροπής. Τα αποτελέσματα ανακοινώνονται στην ιστοσελίδα του διαγωνισμού. Ενστάσεις υποβάλλονται εντός 24 ωρών από την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, εγγράφως (ως έγγραφο προφανώς νοείται και το e-mail) προς την Επιστημονική Επιτροπή δια της Οργανωτικής Επιτροπής. Οι ενστάσεις εξετάζονται μόνο από την Επιστημονική Επιτροπή. Τεχνικές ενστάσεις υποβάλλονται μόνο κατά τη διάρκεια της διεξαγωγής της.
Τώρα... αν φανταστώ και πως η γιαγιά μου είχε ροδάκια, θα ήταν πατίνι.
Spoiler: show
Εννοώ ότι δεν έχει νόημα να κάνουμε φανταστικά παραδείγματα. Αυτά ήθελε η επιτροπή να γίνουν, συμφωνήσαμε έμεσα ή άμεσα, και αυτά έγιναν
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από chris »

Για το περσινό ας φέρω ένα πραγματικό παράδειγμα. Εγώ και ο tt1 αν δεν κάνω λάθος είχαμε μηδενική βαθμολογία στην Γ΄ φάση. Κιόμος, για κάποιο λόγο, στην τελική κατάταξη περάσαμε κάποιους που τα είχαν πάει καλύτερα από εμάς στην Γ΄ φάση και τελικά ο tt1 μπήκε στην εθνική και εγώ πρώτος αναπληρωματικός. Άρα, η απόφαση της επιτροπής να δώσει την ευκαιρία σε όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα να λάβουν μέρος στο camp και να μάθουν σημαντικά πράγματα δεν ήταν λανθασμένη, ειδικά εφόσων αυτά ανταποκρίθηκαν. Έτσι ελπίζω να κάνουν και φέτος.

Αυτά. Και για να λήξει ο ψυχρός πόλεμος, χθες που επισκέφτηκα τον κ. Πρόεδρο μέλη της ΟΕ μας είπαν πως θα γίνει το κάμπ και μάλιστα πιο μεγάλο από άλλες φορές, ακούστηκε κάτι για 25 άτομα. (μεγάλο = σε αριθμό συμμετέχοντων, όχι σε διάρκεια)

Καλή επιτυχία σε όλους.
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

chris έγραψε: Αυτά. Και για να λήξει ο ψυχρός πόλεμος, χθες που επισκέφτηκα τον κ. Πρόεδρο μέλη της ΟΕ μας είπαν πως θα γίνει το κάμπ και μάλιστα πιο μεγάλο από άλλες φορές, ακούστηκε κάτι για 25 άτομα. (μεγάλο = σε αριθμό συμμετέχοντων, όχι σε διάρκεια)

Καλή επιτυχία σε όλους.
Λέγε εμπειρία! Νομίζω ότι η μάνα μου σε είδε μισό στην Νετ,,, έτσι μου είπε τουλάχιστον (μισός = στο τέλος του πλάνου)
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

chris έγραψε:Για το περσινό ας φέρω ένα πραγματικό παράδειγμα. Εγώ και ο tt1 αν δεν κάνω λάθος είχαμε μηδενική βαθμολογία στην Γ΄ φάση. Κιόμος, για κάποιο λόγο, στην τελική κατάταξη περάσαμε κάποιους που τα είχαν πάει καλύτερα από εμάς στην Γ΄ φάση και τελικά ο tt1 μπήκε στην εθνική και εγώ πρώτος αναπληρωματικός. Άρα, η απόφαση της επιτροπής να δώσει την ευκαιρία σε όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα να λάβουν μέρος στο camp και να μάθουν σημαντικά πράγματα δεν ήταν λανθασμένη, ειδικά εφόσων αυτά ανταποκρίθηκαν. Έτσι ελπίζω να κάνουν και φέτος.

Αυτά. Και για να λήξει ο ψυχρός πόλεμος, χθες που επισκέφτηκα τον κ. Πρόεδρο μέλη της ΟΕ μας είπαν πως θα γίνει το κάμπ και μάλιστα πιο μεγάλο από άλλες φορές, ακούστηκε κάτι για 25 άτομα. (μεγάλο = σε αριθμό συμμετέχοντων, όχι σε διάρκεια)

Καλή επιτυχία σε όλους.

Ναι εγώ δεν είπα ποτέ ότι είστε άχρηστοι. Απλώς είχατε μία ατυχία. Γενικά όποιος δεν τα πάει καλά στην Γ φάση δεν σημαίνει ότι είναι άχρηστος. Εξάλλου ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να μπει.
Απάντηση