Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Γενικά θέματα για το διαγωνισμό. Ερωτήσεις, προτάσεις και ό,τι άλλο ταιριάζει.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

Είδα τα αποτελέσματα. Ανακουφίστηκα λιγάκι,μέχρι που είδα αυτό
Δευτέρα, 28 Ιουνίου 2010:
CAMP προετοιμασίας του 22ου ΠΔΠ για την συγκρότηση των Εθνικών ομάδων
. Το πρόβλημα μου είναι τα θερινά μαθήματα(που θα το έχουν όλη στην ηληκία μου),μπορεί να συμπέσουν. Αλλά πιστεύω ότι θα αλλάξει η ημερομηνία. :roll: :(
Oblivion
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Ιουν 29, 2009 3:42 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από Oblivion »

Ποια θερινά μαθήματα εννοείς;
Εικόνα
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

Εγώ ρε παιδιά μόνο μαθηματική εταιρία έχω, τίποτα άλλο,,,, θερινό μάθημα!
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
Oblivion
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Ιουν 29, 2009 3:42 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από Oblivion »

Ναι; Σε ποιο θα πας; Δε φαντάζομαι... Άγιο Νικόλαο Νάουσας;;
Εικόνα
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

Oblivion έγραψε:Ποια θερινά μαθήματα εννοείς;
Να μετά τις εξετάσεις μου ακολουθούν αμέσως θερινά μαθήματα(στα φροντιστήρια). Εγώ θα κάνω Φυσική,μαθηματικά και έκθεση. Αρχίζω στις 14 Ιουνίου,αλλά τελειώνω κάπου στις αρχές Ιουλίου και τα μαθήματα δεν επαναλαμβάνονται ξανά.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

SOTIRIS έγραψε:
Oblivion έγραψε:Ποια θερινά μαθήματα εννοείς;
Να μετά τις εξετάσεις μου ακολουθούν αμέσως θερινά μαθήματα(στα φροντιστήρια). Εγώ θα κάνω Φυσική,μαθηματικά και έκθεση. Αρχίζω στις 14 Ιουνίου,αλλά τελειώνω κάπου στις αρχές Ιουλίου και τα μαθήματα δεν επαναλαμβάνονται ξανά.
Αν επιτρέπεται, πηγαίνεις και τον χειμώνα σε φροντ. Φυσικής ή μαθηματικών ή έκθεσης;
Τουλάχιστον για Φυσική και Μαθηματικά δε νομίζω να χρειάζεται καλοκαιρινό μάθημα, αν χρειαστεί κατά τη γνώμη μου θα είναι καλοκαίρι μετά τη 2α λυκείου :S
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

Oblivion έγραψε:Ναι; Σε ποιο θα πας; Δε φαντάζομαι... Άγιο Νικόλαο Νάουσας;;
Όχι, καπνό* Ρόδου! Ο καθηγητής των μαθηματικών που έχω (είχα) στο γυμνάσιο μας κάνει αφιλοκερδώς μαθήματα για διαγωνισμούς μαθηματικών (παλιά θέματα ΕΜΕ + ολυμπιάδων + θεωρία)


*=1ο γυμνάσιο ρόδου, πρώην καπνοβιομηχανία, και του χει βγει το όνομα από τόοοτε.
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

thetrojan01 έγραψε:
SOTIRIS έγραψε:
Oblivion έγραψε:Ποια θερινά μαθήματα εννοείς;
Να μετά τις εξετάσεις μου ακολουθούν αμέσως θερινά μαθήματα(στα φροντιστήρια). Εγώ θα κάνω Φυσική,μαθηματικά και έκθεση. Αρχίζω στις 14 Ιουνίου,αλλά τελειώνω κάπου στις αρχές Ιουλίου και τα μαθήματα δεν επαναλαμβάνονται ξανά.
Αν επιτρέπεται, πηγαίνεις και τον χειμώνα σε φροντ. Φυσικής ή μαθηματικών ή έκθεσης;
Τουλάχιστον για Φυσική και Μαθηματικά δε νομίζω να χρειάζεται καλοκαιρινό μάθημα, αν χρειαστεί κατά τη γνώμη μου θα είναι καλοκαίρι μετά τη 2α λυκείου :S
Οκ,εγώ πάντως δεν συμφωνώ. 2α λυκείου θα είμαι του χρόνου άρα όντως χρειάζεται το φροντηστήριο. Όταν λέω θερινά εννοώ καλοκαιρινά. Βασικά θερινά =καλοκαιρινά αλλά κάποιες φορές μπορείς να ακούσεις τις δύο λέξεις από άτομα και να σημαίνουν κάτι άλλο.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

SOTIRIS έγραψε:
thetrojan01 έγραψε:
SOTIRIS έγραψε:[

Να μετά τις εξετάσεις μου ακολουθούν αμέσως θερινά μαθήματα(στα φροντιστήρια). Εγώ θα κάνω Φυσική,μαθηματικά και έκθεση. Αρχίζω στις 14 Ιουνίου,αλλά τελειώνω κάπου στις αρχές Ιουλίου και τα μαθήματα δεν επαναλαμβάνονται ξανά.
Αν επιτρέπεται, πηγαίνεις και τον χειμώνα σε φροντ. Φυσικής ή μαθηματικών ή έκθεσης;
Τουλάχιστον για Φυσική και Μαθηματικά δε νομίζω να χρειάζεται καλοκαιρινό μάθημα, αν χρειαστεί κατά τη γνώμη μου θα είναι καλοκαίρι μετά τη 2α λυκείου :S
Οκ,εγώ πάντως δεν συμφωνώ. 2α λυκείου θα είμαι του χρόνου άρα όντως χρειάζεται το φροντηστήριο. Όταν λέω θερινά εννοώ καλοκαιρινά. Βασικά θερινά =καλοκαιρινά αλλά κάποιες φορές μπορείς να ακούσεις τις δύο λέξεις από άτομα και να σημαίνουν κάτι άλλο.
Εεε... το ξέρω αυτό, απλώς ρώτησα αν όντως έκανες φροντιστήρια και τον χειμώνα ή αν το καλοκαίρι είναι η μόνη σου ευκαιρία να κάνεις φροντιστήριο σε αυτά τα μαθήματα...
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
Άβαταρ μέλους
kernelpanic
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 8:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από kernelpanic »

SOTIRIS έγραψε: Δεν αποκλείεται καθόλου. :(
Φέτος απογοητεύτηκα πάντως. Του χρόνου θα προσπαθήσω πιο πολύ. (Στόχος πιο πολύ είναι η μάθηση :!: ) :)

ΥΓ
Πέρισυ στο καμπ ήρθαν και άτομα με 0δενική βαθμολογία. Φέτος δεν είναι άδκος ο κόσμος? :(
Από την άλλη όλα είναι 50%. Αν πας καλά στην Γ δεν σημαίνει ότι θα τας τέλεια στο καμπ και το αντίστροφο. Δηλαδή έστω εάν κάποιος ήταν 1ος στην Γ φάση και δεν γράψει τίποτα στο καμπ(πράγμα αδύνατο αλλά δεν ξέρεις καμία φορά) και κάποιος δεν τα είχε πάει στην Γ φάση και λύσει όλα τα θέματα(πράγμα αδύνατο και πάλι αλλά δεν ξέρεις καμία φορά) στο καμπ τότε περνάει μπροστά. Ποτέ δεν ξέρεις τι ανατροπές γίνονται.
Άντε ρε, τι γκρίνιαζες, πέρασες και φέτος. ;)
(Με κάθε φιλική διάθεση, μη βαράτε)
99 little bugs in the code,
99 bugs in the code,
Fix one bug,
Compile again,
104 little bugs in the code.
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από chris »

kernelpanic έγραψε:
SOTIRIS έγραψε: Δεν αποκλείεται καθόλου. :(
Φέτος απογοητεύτηκα πάντως. Του χρόνου θα προσπαθήσω πιο πολύ. (Στόχος πιο πολύ είναι η μάθηση :!: ) :)

ΥΓ
Πέρισυ στο καμπ ήρθαν και άτομα με 0δενική βαθμολογία. Φέτος δεν είναι άδκος ο κόσμος? :(
Από την άλλη όλα είναι 50%. Αν πας καλά στην Γ δεν σημαίνει ότι θα τας τέλεια στο καμπ και το αντίστροφο. Δηλαδή έστω εάν κάποιος ήταν 1ος στην Γ φάση και δεν γράψει τίποτα στο καμπ(πράγμα αδύνατο αλλά δεν ξέρεις καμία φορά) και κάποιος δεν τα είχε πάει στην Γ φάση και λύσει όλα τα θέματα(πράγμα αδύνατο και πάλι αλλά δεν ξέρεις καμία φορά) στο καμπ τότε περνάει μπροστά. Ποτέ δεν ξέρεις τι ανατροπές γίνονται.
Άντε ρε, τι γκρίνιαζες, πέρασες και φέτος. ;)
(Με κάθε φιλική διάθεση, μη βαράτε)
Κίομως, παιδάκια στην Αφρική πεθαίνουν ακόμα.
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

chris έγραψε:Κίομως, παιδάκια στην Αφρική πεθαίνουν ακόμα.
Χρήστο... Χρήστο! :P
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

πείτε τίποτα βρε παιδιά...
http://el.nyc.gr/computer_labs έγραψε: Μέσω του δικτύου του κολεγίου και ενός συνόλου κεντρικών υπολογιστών, το NYC παρέχει πρόσβαση σε ένα μεγάλο αριθμό Η/Υ που λειτουργούν με λειτουργικό πρόγραμμα Windows XP Professional
Εγώ καλού κακού λέω να φέρω κανένα live cd με κανένα slax ^^ :P (πλακίζω φυσικά)
http://el.nyc.gr/computer_labs έγραψε: , με ταχεία σύνδεση Internet,
wow :P ελπίζω να υπάρχει κάτι ανάλογο και στο ξενοδοχείο μας ;)
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
Άβαταρ μέλους
kernelpanic
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 8:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από kernelpanic »

thetrojan01 έγραψε:Εγώ καλού κακού λέω να φέρω κανένα live cd με κανένα slax
Μην ανησυχείς, έχουμε τα φλασάκια από πέρσι. Αν και θα είναι κρίμα να μη χρησιμοποιήσουμε τα εξειδικευμένα λογισμικά προγράμματα.

Πρόσεξε ότι το "ταχεία"δεν υποδηλώνει κάτι συγκεκριμένο. Υπάρχουν ακόμη ταχείς χειριστές Morse... :twisted:

Παρεμπιπτόντως, το μόνο που με νοιάζει εμένα είναι αν έχουν κλιματισμό σε όλες τις αίθουσες... :roll:
99 little bugs in the code,
99 bugs in the code,
Fix one bug,
Compile again,
104 little bugs in the code.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

kernelpanic έγραψε:
thetrojan01 έγραψε:Εγώ καλού κακού λέω να φέρω κανένα live cd με κανένα slax
Παρεμπιπτόντως, το μόνο που με νοιάζει εμένα είναι αν έχουν κλιματισμό σε όλες τις αίθουσες... :roll:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ :lol: Μην είσαι μαρτυριάρης!!! :lol: :lol: :lol:
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
Άβαταρ μέλους
compileGuy
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Δευ Ιαν 19, 2009 5:39 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από compileGuy »

Θα εχουν . Εχε θετικη σκεψη :D
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από thetrojan01 »

compileGuy έγραψε:Θα εχουν . Εχε θετικη σκεψη :D
Spoiler: show
Εικόνα
Κάνεις κανείς προετοιμασία; Αν ναι, πώς;

(εγώ βλέπω κάτι αλγορίθμους στυλ "ό,τι θυμάμαι χαίρομαι" )
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από pman »

Το ξενοδοχείο θα έχει "δωρεάν" ίντερνετ :?:
Άβαταρ μέλους
compileGuy
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Δευ Ιαν 19, 2009 5:39 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από compileGuy »

Αμα ξέραμε και σε ποιο θα μείνουμε.. ;)

Απο ότι έμαθα: Θελει η ΕΠΥ να βρει ξενοδοχείο κοντα στο New York College αλλα αν δεν βρει θα μείνουμε στο President που ως γνωστον δεν έχει δωρεαν internet :x
userresu
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:53 pm

Re: Αποτελέσματα Γ´ φάσης ΠΔΠ

Δημοσίευση από userresu »

thetrojan01 έγραψε: Κάνεις κανείς προετοιμασία; Αν ναι, πώς;

(εγώ βλέπω κάτι αλγορίθμους στυλ "ό,τι θυμάμαι χαίρομαι" )
USACO, SPOJ, το Hellenico τέλος :(
Απάντηση