Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Γενικά θέματα για το διαγωνισμό. Ερωτήσεις, προτάσεις και ό,τι άλλο ταιριάζει.
kostassite
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2009 10:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Δημοσίευση από kostassite »

ρε παιδια η βαθμολογια πως βγαίνει? Ανάλογα με τα πόσα testcases ειχες σωστα? Γιατι εμένα στο mail που μ έστειλαν δε μου έχουν κάποιο testcase με λάθος και ο συνολικος χρόνος ειναι 0,02 αλλα η βαθμολογια 90.
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Δημοσίευση από stathis »

kostassite έγραψε:ρε παιδια η βαθμολογια πως βγαίνει? Ανάλογα με τα πόσα testcases ειχες σωστα? Γιατι εμένα στο mail που μ έστειλαν δε μου έχουν κάποιο testcase με λάθος και ο συνολικος χρόνος ειναι 0,02 αλλα η βαθμολογια 90.
Πόσα testcases έχεις λύσει σωστά, κι από κει και μετά χρόνος.
Πιθανόν, πιθανόν λέω, κάτι να μη πρόσεξες και κάποιο στοιχείο να βγήκε έξω από κάποιο array boundary.
kostassite
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2009 10:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Δημοσίευση από kostassite »

ναι αλλα στο mail δεν εχει κατι που να λέει λάθος. εχει 6 testcases με 0 χρονο και 4 με 0,004. Δεν θα έπρεπε να λέει λάθος απάντηση ή κάτι τέτοιο?
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Δημοσίευση από stathis »

Μπορεί απλά να μη το γραψαν. Αν θες, στείλε mail στο info@pdp.gr να ζητήσεις διευκρινήσεις.
kostassite
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2009 10:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Δημοσίευση από kostassite »

ελα μωρε σιγα. αφου περασα τη πειραζει η θεση. για π[ρωτάθλημα πάμε??? απλα μου φάνηκε περιεργό.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Δημοσίευση από thetrojan01 »

kostassite έγραψε:ελα μωρε σιγα. αφου περασα τη πειραζει η θεση. για π[ρωτάθλημα πάμε??? απλα μου φάνηκε περιεργό.
Τώρα όχι, αλλά μετά οι ομάδες που θα σχηματιστούν θα πάνε για πρωτάθλημα :lol:
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Δημοσίευση από chris »

kostassite έγραψε:ελα μωρε σιγα. αφου περασα τη πειραζει η θεση. για π[ρωτάθλημα πάμε??? απλα μου φάνηκε περιεργό.
Ρώτα ρε να μάθεις...! Γιατί να μείνεις με την απορία; Και δεν μετράει μόνο το άμα πέρασες... Δηλαδή ναι, αυτό μετράει, αλλά αν μάθεις και κάτι στην διαδρομή δεν χάνεις τίποτα... Άλλωστε η ταξινόμηση είναι SOS, και αν έχεις λάθος κάπου ΠΡΕΠΕΙ να το βρείς, το 1/3 των προβλημάτων θέλουν ταξινόμηση!
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
feedWARd
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 3:32 pm

Re: Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Δημοσίευση από feedWARd »

kostassite έγραψε:ρε παιδια η βαθμολογια πως βγαίνει? Ανάλογα με τα πόσα testcases ειχες σωστα? Γιατι εμένα στο mail που μ έστειλαν δε μου έχουν κάποιο testcase με λάθος και ο συνολικος χρόνος ειναι 0,02 αλλα η βαθμολογια 90.
Σε όσα testcases η λύση δεν έδωσε σωστή απάντηση θεωρήσαμε χρόνο εκτέλεσης 0sec έτσι ωστέ να μην αθροιστεί στον συνολικό χρόνο εκτέλεσης (ο οποίος αποτελείται μόνο από τα testcases που έδωσαν σωστή απάντηση).

Τώρα, μάλλον απο παράλειψη στο e-mail που σας στείλαμε δεν φαίνεται αν όντως είχατε σωστή απάντηση στο testcase αλλά μόνο ο χρόνος εκτέλεσης.

Αν θες να μάθεις πιο αναλυτικά αποτελέσματα (σε ποιο testcase είχες λάθος και τι είδους λάθος) στείλε ένα e-mail στο system@pdp.gr και θα σου απαντήσω. :lol:

(Επειδή μόλις το τσέκαρα, όντως πήρες 90 και όντως έχεις πρόβλημα με 1 testcase)
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Δημοσίευση από thetrojan01 »

chris έγραψε:
kostassite έγραψε:ελα μωρε σιγα. αφου περασα τη πειραζει η θεση. για π[ρωτάθλημα πάμε??? απλα μου φάνηκε περιεργό.
Ρώτα ρε να μάθεις...! Γιατί να μείνεις με την απορία; Και δεν μετράει μόνο το άμα πέρασες... Δηλαδή ναι, αυτό μετράει, αλλά αν μάθεις και κάτι στην διαδρομή δεν χάνεις τίποτα... Άλλωστε η ταξινόμηση είναι SOS, και αν έχεις λάθος κάπου ΠΡΕΠΕΙ να το βρείς, το 1/3 των προβλημάτων θέλουν ταξινόμηση!
Και φυσικά, δε βαράμε.... Chris! Το μαστίγιο!!!! :lol:

Χωρίς πλάκα, ό,τι απορία και να έχετε ρωτάτε! Φτάνει να μην είναι "Εφαρμοστή" πάνω σε θέματα φάσεων που δεν έχουν λήξει, μην την ακούσουμε από την ΕΠΥ. :)
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
kostassite
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2009 10:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Τα αποτελέσματα της Α' φάσης ανακοινώθηκαν

Δημοσίευση από kostassite »

feedWARd έγραψε:
kostassite έγραψε:ρε παιδια η βαθμολογια πως βγαίνει? Ανάλογα με τα πόσα testcases ειχες σωστα? Γιατι εμένα στο mail που μ έστειλαν δε μου έχουν κάποιο testcase με λάθος και ο συνολικος χρόνος ειναι 0,02 αλλα η βαθμολογια 90.
Σε όσα testcases η λύση δεν έδωσε σωστή απάντηση θεωρήσαμε χρόνο εκτέλεσης 0sec έτσι ωστέ να μην αθροιστεί στον συνολικό χρόνο εκτέλεσης (ο οποίος αποτελείται μόνο από τα testcases που έδωσαν σωστή απάντηση).

Τώρα, μάλλον απο παράλειψη στο e-mail που σας στείλαμε δεν φαίνεται αν όντως είχατε σωστή απάντηση στο testcase αλλά μόνο ο χρόνος εκτέλεσης.

Αν θες να μάθεις πιο αναλυτικά αποτελέσματα (σε ποιο testcase είχες λάθος και τι είδους λάθος) στείλε ένα e-mail στο system@pdp.gr και θα σου απαντήσω. :lol:

(Επειδή μόλις το τσέκαρα, όντως πήρες 90 και όντως έχεις πρόβλημα με 1 testcase)
Σου εστειλα mail αλλα δε πήρα απάντηση
Απάντηση