Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Το μέρος όπου μπορούν οι διαγωνιζόμενοι - και όχι μόνο - να μιλήσουν σχετικά με οτιδήποτε.
Απάντηση
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από chris »

Εγώ αρκετές! Καθημερινές δεν προλαβαίνω πάνω από 2, άλλα σαββατοκύριακα ΠΑΝΤΑ πάνω από 5 ώρες την ημέρα... :geek:

Ο υπολογιστής είναι σχεδόν 24/7 ανοιχτός, άσχετα με αν τον χρησιμοποιώ ή όχι.
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
Άβαταρ μέλους
jerrak0s
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 17, 2008 10:18 pm

Re: Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από jerrak0s »

Δυστυχώς κάθομαι τουλάχιστον 5 ώρες την ημέρα..Και μπορεί να κάνω άσχετα πράγματα (μη ουσιώδη ) όπως να ταξινομώ υλικο..Πρέπει να το ελατώσω..Το περισσότερο που ειχα κάτσει ποτέ συνεχόμενο είναι 14 ώρες πρίν ενα χρόνο που είχα φάει κόλημα με το κ... lineage .Διάλλειμα μόνο για νερό και τουαλέτα..
--------------------------------------------------------------------------
Mpinelikia.net επέρχεται..
--------------------------------------------------------------------------
Άβαταρ μέλους
kernelpanic
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 8:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από kernelpanic »

2 ώρες το πολύ, και αν μ'αφήσουν οι μικροί μου αδερφοί. :P
99 little bugs in the code,
99 bugs in the code,
Fix one bug,
Compile again,
104 little bugs in the code.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από thetrojan01 »

Καθημερινές συνήθως 0-2 ώρες.

Σάββατο: 4 ώρες στο σίγουρο (προγραμματισμός τουλάχιστον 15λεπτά.) + Κι άλλος χρόνος που δεν είναι σταθερός για κάθε εβδομάδα.

Κυριακή: 2-3 ώρες, μετά τα μαθήματα της Δευτέρας + κάτι διαβάσματα φροντιστηρίων και μετά σε περίπτωση που δε βγω, άλλες 2 ωρούλες...

Το Καλοκαίρι, τις μέρες που είμαι στον τόπο μου, ο υπολογιστής σχεδόν δε σβήνει, και κάθομαι περισσότερες ώρες φυσικά τις καθημερινές.
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
Artakserksis
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Δεκ 15, 2008 3:02 pm

Re: Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από Artakserksis »

Μπορεί να μην ακουμπήσω πληκτρολόγιο καθόλου για μέρες, ή να κλείσω και 24ωρα από πάνω του, αναλόγως τα κέφια :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
chowon1024
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ Ιαν 21, 2011 4:39 pm

Re: Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από chowon1024 »

Ποτέ δεν ήμουν εθισμένη... Κατά μέσο όρο περίπου μισή ώρα τη μέρα ασχολούμαι με τον υπολογιστή!!! :D
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από chris »

chowon1024 έγραψε:Ποτέ δεν ήμουν εθισμένη... Κατά μέσο όρο περίπου μισή ώρα τη μέρα ασχολούμαι με τον υπολογιστή!!! :D
:O, σπας όλα τα ρεκόρ!!!
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
Άβαταρ μέλους
zaxeilasfc
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 8:15 pm
Τοποθεσία: Macintosh HD

Re: Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από zaxeilasfc »

Καθημερινές 1-2 ώρες το πολύ και αυτές μετα απο τα φρόντ. για ξεκούραση.! Σ/Κ κλείνω και 5ωρα ... τα καλοκαίρια όμως πέφτει γερό κάψιμο... Το περισσότερο ήταν όπως του Jerrakou κανα 18ώρο κάψιμο WoW...(ύνπος - φαγητό - raid )! 8-) εύτυχως που το σταμάτησα :D

Y.Γ. Φυσικά το Σ/Κ ο μισός χρόνος είναι προγραμματισμός.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από pman »

chris έγραψε:
chowon1024 έγραψε:Ποτέ δεν ήμουν εθισμένη... Κατά μέσο όρο περίπου μισή ώρα τη μέρα ασχολούμαι με τον υπολογιστή!!! :D
:O, σπας όλα τα ρεκόρ!!!
Μου φαίνεται δύσκολο και εμένα Χρήστο αυτό , τα καταρρίπτει όλα τα ρεκόρ.
Virus•Hacker•Kontos
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:59 pm

Re: Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από Virus•Hacker•Kontos »

Εγώ τις καθημερινές είμαι κάνα 30λεπτο το μετά το σχολείο, το απόγευμα έχω φροντιστήρια και διάβασμα μέχρι τις 8 περίπου (πάντα ανάλογα με τις περιστάσεις...) όπου βγαίνω για BMX (ναι, ευτιχώς που ξεκίνησα για να ξεεθιστώ και όντως το κατάφερα...) για 1:30 ώρα περίπου και μετά επιστρέφω το βράδυ όπου μπαίνω κατά τις 10 (λιώνει ο αδερφός μου μέχρι τότε, και άντε να καταφέρω να το παρω...) και κάθομαι μέχρι όσο μπορέσω δηλαδή μέχρι τις 11, ή 11:30.
Το κακό είναι πως εκείνη την ώρα δεν έχω καθόλου όρεξη για προγραμματισμό και έτσι στην ουσία απλώς χαζεύω...

Την παρασκευή δεν κάθομαι καθόλου, γιατί έχω μέχρι τις 6 μάθημα και μετα έξω μέχρι τις 12 ή 1 (ίσως μπω μια δυο ώρες τότε), το σάββατο απο τις 12 (που μένει ελεύθερος) μέχρι τις 3-4 και μετά έχει κατάβαση + βραδινή έξοδο, και την κυριακή συνήθως 1-2 ώρες το βράδυ.

Έτσι δεν έχω πολλές ώρες για προγραμματισμό δυστιχώς... :|

Υπάρχουν φυσικά και οι μέρες που βρέχει, άρα οι ώρες αυξάνονται κατα 1 την ημέρα περιπου...


EDIT: Τα προηγούμενα καλοκαίρια είχα εθιστεί με το Call Of Duty με κάποια παιδιά και έκλεινα 5αωρα σε net cafe... Φέτος ευτιχώς δεν έγινε έτσι...

Μεγαλύτερο λιώσιμο 20 ώρες πέρυσι το πάσχα που ήμουν μόνος μου στο σπίτι και το βράδυ δεν κοιμήθηκα (βασικά κοιμήθηκα αλλα στις 9 το πρωί... :oops: )
DFS Hole:
Spoiler: show
http://virushackerwhizkid.blogspot.com/ ... ze-it.html
DFS = Deep Freeze System
Είμαι σίγουρος ότι το πιστέψατε.
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πόσες ώρες περνάτε στον υπολογιστή;

Δημοσίευση από stathis »

Εχ. Χμ, όλη μέρα νομίζω, εκτός των ωρών που είμαι έξω ή τρώω. :roll:
Απάντηση