facebook tricks. (erwtisi)

Το μέρος όπου μπορούν οι διαγωνιζόμενοι - και όχι μόνο - να μιλήσουν σχετικά με οτιδήποτε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
zaxeilasfc
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 8:15 pm
Τοποθεσία: Macintosh HD

facebook tricks. (erwtisi)

Δημοσίευση από zaxeilasfc »

Πήρε το μάτι μου μια κοπελιά στο facebook της οποία το profile ηταν ΜΗ προσβάσημο απο κανέναν.(Κανέναν φίλο μου. Παραέξω δεν ξέρω τι γίνεται.)
Να πώ την αλήθεια με είπαν να το κοιτάξω αλλά δε με εβαζε.... Καθώς κάνω κλίκ o Safari με βγάζει:

Safari can’t open the page.
Too many redirects occurred trying to open “http://www.facebook.com/profile.php?id=xxxxx”. This might occur if you open a page that is redirected to open another page which then is redirected to open the original page.

Όπου χχχχχ το προφιλ της κοπελιάς! Το search δεν την βγάζει καν.!
Μα πως παίζει το σκινικο του redirect σε σελίδα του foubou ? Μην ξεχνάμε μια απλή φοιτήτρια Αρχιτεκτονικής είναι. Όχι κανενας hacker.!
Τι μπορεί να έχει κάνει ?
Παίζουν τιποτά νεα κόλπα ζόρικα ? :P
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: facebook tricks. (erwtisi)

Δημοσίευση από stathis »

Το facebook γενικά έχει ρίξει πολύ δουλειά στην ασφάλεια και στον εντοπισμό περίεργων requests και πρακτικών, άλλωστε η ασφάλεια είναι πυρήνας του απ' την ώρα που ξεκίνησε.

Για το συγκεκριμένο ίσως τα παίζει κάπως ο Safari εκεί, και όσον αφορά το search υπάρχουν ρυθμίσεις ασφαλείας για κάθε χρήστη που σου επιτρέπουν να απενεργοποιήσεις την εμφάνιση στην αναζήτηση.
userresu
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:53 pm

Re: facebook tricks. (erwtisi)

Δημοσίευση από userresu »

Άβαταρ μέλους
zaxeilasfc
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 8:15 pm
Τοποθεσία: Macintosh HD

Re: facebook tricks. (erwtisi)

Δημοσίευση από zaxeilasfc »

Stathi το θέμα είναι οτι δεν τα παιξε ο Safari μου μόνο αλλα και πολλοι αλλοι browsers εξ Αθηνων. Νομίζω κατάφερε να μπει για μια στιγμή στο προφιλ της αλλα μετα το προβλημα συνέχισε. Οσο για το search ναι το γνωρίζω οτι μπορείς να επιλέξεις να μην εμφανίζεσε.

Και κάτι άλλο μιας και μιλάμε για το facebook, στην υπογραφή σου, πως το βάζεις το facebook?
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: facebook tricks. (erwtisi)

Δημοσίευση από stathis »

zaxeilasfc έγραψε:Stathi το θέμα είναι οτι δεν τα παιξε ο Safari μου μόνο αλλα και πολλοι αλλοι browsers εξ Αθηνων. Νομίζω κατάφερε να μπει για μια στιγμή στο προφιλ της αλλα μετα το προβλημα συνέχισε. Οσο για το search ναι το γνωρίζω οτι μπορείς να επιλέξεις να μην εμφανίζεσε.

Και κάτι άλλο μιας και μιλάμε για το facebook, στην υπογραφή σου, πως το βάζεις το facebook?
Κάπου απ' το προφίλ κάτω αριστερά πρέπει να έχει κάτι για Badge. Ή στο account στις ρυθμίσεις.
Απάντηση