Hackerιες K PC εγγλειματα...

Το μέρος όπου μπορούν οι διαγωνιζόμενοι - και όχι μόνο - να μιλήσουν σχετικά με οτιδήποτε.
Απάντηση
Virus•Hacker•Kontos
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:59 pm

Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από Virus•Hacker•Kontos »

Δεν ξερω για εσας αλλα εγω θα το εβρισκα περιεργο να μην εχετε κανει κανενα εγγλειμα με τα PC...
Εστω σε τοπικο επιπεδο πχ Internet Cafe η ασταθεια σε τοπικο δικτυο η κατι.

EDIT:
Aλλαζωντας τη γνωμη μου και για να κοιμηθω καλα σημερα το βραδυ εσβησα οτι ειχα γραψει...
Ελπιζω κανενας απο εσας που δωσατε 7 χτυπηματα να κανετε κατι περιεργο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Virus•Hacker•Kontos την Σάβ Φεβ 20, 2010 5:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
DFS Hole:
Spoiler: show
http://virushackerwhizkid.blogspot.com/ ... ze-it.html
DFS = Deep Freeze System
Είμαι σίγουρος ότι το πιστέψατε.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από pman »

Ρε συ δεν κάνουμε τέτοια!!! Έλεος!!! Την πληροφορική να την χρησιμοποιείς για καλό σκοπό. Εντάξει δεν λέω , μπορείς να κάνεις hack. Φυσικά υπάρχει και το καλό hack όταν όμως δεν βλάπτεις τον διπλανό σου. Προσωπικά θα σε συμβούλευα να μην κάνεις τέτοια σε δημόσιο τόπο διότι μπορείς να μπλέξεις άσχημα. Μην σου πω πως ότι με την μαρτυρία που δίνεις μπορούν να σε χώσουν στο άνετο.
Virus•Hacker•Kontos
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:59 pm

Re: Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από Virus•Hacker•Kontos »

Ποπο με ανχωσες, δεν την παλευω...
DFS Hole:
Spoiler: show
http://virushackerwhizkid.blogspot.com/ ... ze-it.html
DFS = Deep Freeze System
Είμαι σίγουρος ότι το πιστέψατε.
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από stathis »

SOTIRIS έγραψε:Μην σου πω πως ότι με την μαρτυρία που δίνεις μπορούν να σε χώσουν στο άνετο.
Σιγά. Γιατί τόσος φόβος στις αρχές βρε παιδί μου;
Virus•Hacker•Kontos
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:59 pm

Re: Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από Virus•Hacker•Kontos »

Αχ, και με ανυσηχησες...
Ειναι το μονο πραγμα στο Internet που γνωριζουν το πραγματικο μου ονομα.

Δεν το ειχα σκευτει ετσι... :oops:
DFS Hole:
Spoiler: show
http://virushackerwhizkid.blogspot.com/ ... ze-it.html
DFS = Deep Freeze System
Είμαι σίγουρος ότι το πιστέψατε.
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από chris »

SOTIRIS έγραψε:Ρε συ δεν κάνουμε τέτοια!!! Έλεος!!!
Πιπέρι, πιπέρι!!! :P

@Virus-Hacker-Kontos: Υπάρχουν φόρουμς όπου μπορείς να μοιραστείς τα κατορθώματά σου πάνω στο θέμα. Εδώ είναι μάλλον το λάθος περιβάλλον, και όχι γιατί υπάρχει περίπτωση να σε "πιάσουν" ;)

Και δεν αντέχω, θα το πω: Το έγκλημα το σκότωσες!
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
Virus•Hacker•Kontos
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:59 pm

Re: Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από Virus•Hacker•Kontos »

Οτι το εγκλημα το σκοτωσα, το ξερω (βασικα δεν το ξερω αλλιως θα ο εγραφα, αλλα οτι γενικα σκοτωνω την γλωσσα το ξερω)

Και οτι υπαρχουν τετοια φορουμς το ξερω, και ειμαι ηδη εγγεγραμενος σε οσα πιο πολλα μπορω (σε οσα εχω βρει μεχρι τωρα...)

Οσο για το οτι το κανω συχνα, συχνα μηλαω για τα δικα μου κατορθωματα οπου βρω, ΣΑΝ να κανω τον εξυπνο. Το σαν τι το ηθελα... :oops:
DFS Hole:
Spoiler: show
http://virushackerwhizkid.blogspot.com/ ... ze-it.html
DFS = Deep Freeze System
Είμαι σίγουρος ότι το πιστέψατε.
dimos
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 12, 2011 6:02 pm
Τοποθεσία: Σέρρες

Re: Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από dimos »

@Virus•Hacker•Kontos όσο και αν σου είναι πειρασμός πρέπει να έχεις πάντα στο μυαλό σου πως όπως θα είχες τιμωρηθεί στην πραγματική ζωή έτσι θα τιμωρηθείς και για τον χώρο των υπολογιστών.Όταν είχα και εγώ τέτοιες αναζητήσεις με τα BotNets είδα πως η μόλυνση χιλιάδων υπολογιστών και διακίνηση malware σε αυτούς τιμωρήτε με 60 χρόνια φυλάκιση οι φαντασία μου κόπηκε.Ήταν η περίοδος που άρχισα με τους υπολογιστές και εντυπωσιάστηκα με αυτά τα πράγματα.Πλέον δεν τις σκέφτομαι καν τέτοιες χαζομάρες. :)
Άβαταρ μέλους
kernelpanic
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 8:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από kernelpanic »

Έτσι κι αλλιώς κανεί από μας δεν έχει κάνει τίποτα στα όρια του νόμου, και ακόμη αν(λέμε τώρα) είχε κάνει οτιδήποτε που να θύμιζε έστω και ελάχιστα κάτι τέτοιο, θα το είχε κάνει για εκπαιδευτικούς σκοπούς και μόνο. :roll:
99 little bugs in the code,
99 bugs in the code,
Fix one bug,
Compile again,
104 little bugs in the code.
dimos
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 12, 2011 6:02 pm
Τοποθεσία: Σέρρες

Re: Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από dimos »

kernelpanic έγραψε:Έτσι κι αλλιώς κανεί από μας δεν έχει κάνει τίποτα στα όρια του νόμου, και ακόμη αν(λέμε τώρα) είχε κάνει οτιδήποτε που να θύμιζε έστω και ελάχιστα κάτι τέτοιο, θα το είχε κάνει για εκπαιδευτικούς σκοπούς και μόνο. :roll:
Από την μια συμφωνώ μαζί σου αλλά από την άλλη βλέπω κάθε μέρα σε forums άτομα να ρωτούν πχ Πως μπορώ να επιτεθώ με Brute Force κτλ κτλ.Και όλοι λένε για εκπαιδευτικούς σκοπούς.Δηλαδή τι;Να τα ξέρεις μπας και σου χρειαστούν για αργότερα; :P Αν κάτσεις και διαβάσεις για τα δίκτυα θα καταλάβεις μερικά πράγματα για το πως λειτουργούν κτλ.Αυτό με τους εκπαιδευτικούς σκοπούς δεν το πολυπιστεύω γιατί και εγώ τέτοια έλεγα. :oops: :D

Να δεις που κάπου είχα ένα πολύ ωραίο Quote που ταιριάζει στην περίσταση.(Δεν μπορώ να το βρω :/) !
Άβαταρ μέλους
kernelpanic
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 8:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Hackerιες K PC εγγλειματα...

Δημοσίευση από kernelpanic »

dimos έγραψε: Από την μια συμφωνώ μαζί σου αλλά από την άλλη βλέπω κάθε μέρα σε forums άτομα να ρωτούν πχ Πως μπορώ να επιτεθώ με Brute Force κτλ κτλ.Και όλοι λένε για εκπαιδευτικούς σκοπούς.Δηλαδή τι;Να τα ξέρεις μπας και σου χρειαστούν για αργότερα; :P Αν κάτσεις και διαβάσεις για τα δίκτυα θα καταλάβεις μερικά πράγματα για το πως λειτουργούν κτλ.Αυτό με τους εκπαιδευτικούς σκοπούς δεν το πολυπιστεύω γιατί και εγώ τέτοια έλεγα. :oops: :D
Αν θέλω να μελετήσω πώς διαλύεται ένα πιάνο θα χαλάσω το δικό μου, όχι του γείτονα, και σίγουρα όχι των εκπαιδευτηρίων Δούκα.
Άλλωστε όπως εξήγησα παραπάνω στη δήλωση δεν υπάρχει πιθανότητα να κάνουμε κάτι παράνομο, για εκπαιδευτικούς σκοπούς και μη. :P
Και θυμήσου ότι πολλοί παραβιάζουν συστήματα και κερδίζουν νόμιμα λεφτά ως beta tester ;)
99 little bugs in the code,
99 bugs in the code,
Fix one bug,
Compile again,
104 little bugs in the code.
Απάντηση