Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Το μέρος όπου μπορούν οι διαγωνιζόμενοι - και όχι μόνο - να μιλήσουν σχετικά με οτιδήποτε.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από thetrojan01 »

Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Εγώ ψάχνω ιδέες για προγράμματα
Spoiler: show
και βοηθάω τον αδερφό μου με μια εργασία του για το πανεπιστήμιο...
:)
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
Άβαταρ μέλους
compileGuy
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Δευ Ιαν 19, 2009 5:39 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από compileGuy »

Εγω πάλι ασχολούμαι με την ιστοσελίδα του σχολείου μου ....
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από chris »

Εγώ προσπαθώ να βρώ όρεξη να γράψω κανένα hydrogen
...
Κατά τα άλλα ξανακόλησσα με τον FSX.
Που και που πειράζω λίγο html/js/ajax/jquery/css/php σε κάτι sites που κάνω...
@tt1, κάνε το project κωλόχαρτο με GUI, multithreading, simulator με 3D engine, Να τρέχει σε Linux, Windows, Mac, Solaris, chamOS. Έπειτα ηχογράφησε τους ανάλογους ήχους (:P), γράψε κανα-δυό μουσικά αριστουργήματα, κάνε το documentation και release ως open-source φυσικά.
[Όπως καταλάβατε και εγώ βαριέμαι.]
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από thetrojan01 »

Τα Windows 3.1 ---> Vista το έχουν μέσα τους το κωλόχαρτο, δε χρειάζεται...

Άλλος; :D
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από stathis »

Διάβασμα n stuff
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από thetrojan01 »

Τώρα τελευταία μου την έχει δώσει και παραποιώ το logo του ΠΔΠ. πχ:

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thetrojan01 την Τρί Φεβ 16, 2010 4:06 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από pman »

Trojan αυτό που κάνεις είναι παράνομο!!!!
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από thetrojan01 »

SOTIRIS έγραψε:Trojan αυτό που κάνεις είναι παράνομο!!!!
καλά βρε ξενέρωτοι, τα βγάζω! :lol: :lol: :lol:
Θα επανέρθω σύντομα ;)
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από stathis »

SOTIRIS έγραψε:Trojan αυτό που κάνεις είναι παράνομο!!!!
Γιατί.;
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από thetrojan01 »

stathis έγραψε:
SOTIRIS έγραψε:Trojan αυτό που κάνεις είναι παράνομο!!!!
Γιατί.;
γιατί κλάνει το δελφίνι και θα βρομέσει η db. :lol:
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από stathis »

Δε νομίζω να τίθεται νομικό θέμα πάντως. Εδώ σατιρίζουν πολιτικά κόματα παραποιώντας και γελοιποιώντας τα σήματα τους.
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από chris »

Ναι, και ως γνωστόν ότι βλέπουμε στην τηλεόραση είναι νόμιμο, και οι καταγγελείες για σάτιρα και κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας είναι *πολύ* σπάνιες :P

Πωπωπω! Αν είναι παράνομο την έβαψες trojan! Ακούγεται ότι η ΕΠΥ έχει προσλάβει δεκάδες άτομα να παρακουλουθούν sites ψάχνοντας για τα logo της! Ναι ναι, dolphin-chasers τους λένε!

Πάντως εμένα το logo του ΠΔΠ μ'αρέσει :)
Και η Basic σε Windows δεν είναι μαρτύριο! :| Ναι. Θα αντέξω. Νομίζω.
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από thetrojan01 »

chris έγραψε:Πωπωπω! Αν είναι παράνομο την έβαψες trojan! Ακούγεται ότι η ΕΠΥ έχει προσλάβει δεκάδες άτομα να παρακουλουθούν sites ψάχνοντας για τα logo της! Ναι ναι, dolphin-chasers τους λένε!
Άχ καλέ, σταμάτα θα κλά(π)σω! :cry:

Και αν δε σας φαίνεται βασανιστική η ποινή με τα 11 χρόνια qbasic, τότε μάθετε ότι θα σας πάνε στο Σούμεν της Βουλγαρίας, στο ομόνυμο ξενοδοχείο να γράφετε!
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
userresu
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 9:53 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από userresu »

thetrojan01 έγραψε:Και αν δε σας φαίνεται βασανιστική η ποινή με τα 11 χρόνια qbasic, τότε μάθετε ότι θα σας πάνε στο Σούμεν της Βουλγαρίας, στο ομόνυμο ξενοδοχείο να γράφετε!
Γιατι τι έχει;
pman
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Τρί Φεβ 10, 2009 9:49 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από pman »

Ρε παιδιά έγώ απλώς πληροφορησα τον trojan να προσέχει λιγάκι. Δεν παίζουμε με τον νόμο.
thetrojan01
Δημοσιεύσεις: 712
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:45 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από thetrojan01 »

userresu έγραψε:
thetrojan01 έγραψε:Και αν δε σας φαίνεται βασανιστική η ποινή με τα 11 χρόνια qbasic, τότε μάθετε ότι θα σας πάνε στο Σούμεν της Βουλγαρίας, στο ομόνυμο ξενοδοχείο να γράφετε!
Γιατι τι έχει;
Τίποτα. Αυτό είναι το κακό....
/offtopic...

@SOTIRIS: Ευχαριστώ για την ειδοποίηση. Συνετή η σκέψη σου αλλά δε νομίζω να τρέχει τίποτα με τα copyrights για λόγους παρωδίας/σάτιρας από τη στιγμή που το αντεγραμμένο μέσο σχολιάζει το αρχικό σε κάποιον βαθμό. Όπως και να χει πάντως άλλαξα sig.
svyr cercrv an inevrfnv cbyl tvn an gb iyrcrvf nhgb... cvtrar xnzvn ibygn yrj tj.
stathis
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 14, 2008 6:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από stathis »

Next time, Sotiris, don't kill our lulz.
Virus•Hacker•Kontos
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:59 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από Virus•Hacker•Kontos »

Aαχχαχχαχαχαχαχα, αυτο με το db γαμ***το...
:lol: :lol:

Ασχετο... Βαρεμαρα γενικα, FL STUDIO 9!!!!!!!!!...
Και 3DS MAX 9...

Παρολο που μου αρεσει φοβερα ο προγραμματισμος, βαριεμαι να ασχολουμαι, καθως συνηθως ψαχνω να βρω τι θα φτιαξω (ψαχνω μερικους μηνες...) και μολις βρω ειτε θα ασχολουμε με κατι αλλο εκεινη την περιοδο ειτε θα κατσω (οπως παντα...) και σε 1-2 μερες θα το φτιαξω, και μετα παλι θα ψαχνω τι να φτιαξω, για μερικους μηνες..>!!! LOL...

Ακομα και οταν ειπα να φτιαξω το πρωτο μου παιχνιδι (που να ειναι κανονικο με MENU και τετοια) το τελειωσα απο την αρχη μεσα σε 1 εβδομαδα engine + 5 levels + menu + credits και λοιπα...
Και μετα μου πειρε 2 μερες η δημιουργεια της εγκαταστασης, και αργοτερα (1 εβδομαδα) εκανα το patch που εβαζε τα γραφικα σε 800*600 για να το παιζουν και οι μικροτερες καρτες, + BUG FIXES + βελτιωση LEVEL + Level Guide + Cheats + Sound, το οποιο πειρε ακομα 5 μερες... Συνολο 2 εβδομαδες, και μετα παλι απο την αρχη, βαρεμαρα...

Για να μην νομιζετε οτι τα παραλεω, πρεπει να πω οτι ειταν 2 καλοκαιρινες εβδομαδες.... καπου 4 ωρες την ημερα...
DFS Hole:
Spoiler: show
http://virushackerwhizkid.blogspot.com/ ... ze-it.html
DFS = Deep Freeze System
Είμαι σίγουρος ότι το πιστέψατε.
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από chris »

Virus•Hacker•Kontos έγραψε:Aαχχαχχαχαχαχαχα, αυτο με το db γαμ***το...
:lol: :lol:

Ασχετο... Βαρεμαρα γενικα, FL STUDIO 9!!!!!!!!!...
Και 3DS MAX 9...

Παρολο που μου αρεσει φοβερα ο προγραμματισμος, βαριεμαι να ασχολουμαι, καθως συνηθως ψαχνω να βρω τι θα φτιαξω (ψαχνω μερικους μηνες...) και μολις βρω ειτε θα ασχολουμε με κατι αλλο εκεινη την περιοδο ειτε θα κατσω (οπως παντα...) και σε 1-2 μερες θα το φτιαξω, και μετα παλι θα ψαχνω τι να φτιαξω, για μερικους μηνες..>!!! LOL...

Ακομα και οταν ειπα να φτιαξω το πρωτο μου παιχνιδι (που να ειναι κανονικο με MENU και τετοια) το τελειωσα απο την αρχη μεσα σε 1 εβδομαδα engine + 5 levels + menu + credits και λοιπα...
Και μετα μου πειρε 2 μερες η δημιουργεια της εγκαταστασης, και αργοτερα (1 εβδομαδα) εκανα το patch που εβαζε τα γραφικα σε 800*600 για να το παιζουν και οι μικροτερες καρτες, + BUG FIXES + βελτιωση LEVEL + Level Guide + Cheats + Sound, το οποιο πειρε ακομα 5 μερες... Συνολο 2 εβδομαδες, και μετα παλι απο την αρχη, βαρεμαρα...

Για να μην νομιζετε οτι τα παραλεω, πρεπει να πω οτι ειταν 2 καλοκαιρινες εβδομαδες.... καπου 4 ωρες την ημερα...
Δύσκολο μου φαίνεται να έχεις κάνει μηχανή γραφικών και ολόκληρο παιχνίδι σε 1 βδομάδα με 4 ώρες την ημέρα χωρίς να έχεις προηγούμενη εμπειρία... Εξαρτάται βέβαια από το τι μηχανή και τι παιχνίδι, άλλα πάλι είναι σχεδον αδύνατο :P Κάπου υπερβάλεις...
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
Virus•Hacker•Kontos
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:59 pm

Re: Με τι ασχολείστε τον τελευταίο καιρό;

Δημοσίευση από Virus•Hacker•Kontos »

Υπερβαλω, στο γιατι δεν ειναι απο empty project, αλλα απο προτζεκτ της εξασκησης...

3D Drawing <--> Το ειχα ετοιμο μονο τις πιστες σε height map χρειαστικε να φτιαξω!.. :D
To collusion detection το δικο μου δεν δουλευε με τα αλματα λογο του οτι δεν ειχα βαρυτητα, αρα πηρα ενα (συστημα) του παλιου μου δασκαλου.. :twisted:
irrKlang για sound στο patch, εικονες απο ενα development CDακι που ειχα βρει με καπου 100,000 bmps, και εφοσον το παιχνιδι δεν ειχε μοντελα μεσα παρα μονο καμερα, δεν χρειαστικε να φτιαξω καποιο μοντελο για τον παικτη...

Εμεινε να τα οργανωσω ολα αυτα μαζι μετα να φτιαξω το μενου και μετα το χρονο κλπ.

Ηταν κατι σαν μια πρωτη εμπειρια για το τι ηθελα να σπουδασω και να δουλευω, αλλα τωρα εχω ηδη αλλαξει γνωμη.
PHP 4 ever, ασε που ειναι το μονο που πουλαει πλεον... ;)

EDIT:
Ξεχασα οτι αφιερωσα 1,5 μερα στο να φτιαξω το SAVE POSITION!... Παντα ξεχναγα ενα στοιχειο της καμερας και μετα το load ησουν 45 μοιρες στο πλαι!
DFS Hole:
Spoiler: show
http://virushackerwhizkid.blogspot.com/ ... ze-it.html
DFS = Deep Freeze System
Είμαι σίγουρος ότι το πιστέψατε.
Απάντηση