[PHP] Ultimate Web Firewall [OpenSource Project]

Διάφορα για Websites, οδηγοί και συμβουλές για να φτιάξετε την δικιά σας ιστοσελίδα και να την ανεβάσετε στο Ίντερνετ. Επίσης, συζητήσεις για CMSs, Forums, php/asp scripts.
Απάντηση
thodoris
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2009 10:25 am

[PHP] Ultimate Web Firewall [OpenSource Project]

Δημοσίευση από thodoris »

Σας παρουσιάζουμε εδώ ένα Project που φιάξαμε εγώ, hack8 και Dark Shadow γραμμένο σε PHP & MySQL. Έγινε προσπάθεια να δημιουργήσουμε ένα on-line σύστημα το οποίο θα δώσει την δυνατότητα σε πολλούς χρήστες του διαδικτύου που έχουν στην κατοχή τους κάποια ιστοσελίδα να προστατευτούν απο τις διάφορες κοινές επιθέσεις που γίνονται και ΟΧΙ μόνο!

Η περιγραφή και οι δυνατότητες του Project φαίνονται παρακάτω σε αγγλική γλώσσα:
With this script you can protect your WebSite against SQL injections, Http Ddos, Remote File Inclusion, Local File Inclusion, XSS attacks, Null Byte Injection, Flood DOS, CPU Over-Use, Bad User Agents,Bad Referer , Users using proxy server and many more online threats

Features:

* SQL injection protection
* XSS attack protection
* Malicious Code Finder
* Remote File Inclusion protection
* Guest Port Checking function
* Local File Inclusion protection
* Null Byte Injection protection
* Flood DOS protection
* CPU Over-Use protection
* Bad Referer protection
* Http Ddos protection
* Users using proxy server protection
* Bad User Agents protection
* Database user blocking
* .htaccess user blocking
* Attack logs viewer
* Banned Ip manager
* Admin Account manager
* Updates Manager

To πακέτο περιλαμβάνει και installer με τον οποίο μπορείτε να εγκαταστήσετε πολύ εύκολα το σύστημα αυτό χωρίς κανένα κόπο, ακουλοθώντας πάντα αυστηρά τις οδηγίες που καταγράφονται στο README. Μεταξύ άλλων διαθέτει και πίνακα διαχείρισης ώστε με λίγα μόνο Clicks να αύξησετε την ασφάλεια της ιστοσελίδας σας...

Slideshow:
http://img685.imageshack.us/slideshow/w ... 841494.png

Download:
http://sourceforge.net/projects/web-firewall/

Enjoy. comments are welcome!

Y.Γ Aν υπάρχει κάποιο σοβαρό άτομο με όρεξη και γνώσεις περί coding δεν έχει παρα να επικοινωνήσει μαζί μου ώστε να επεκτείνουμε ακόμα περισσότερο τις δυνατότητες του project αυτού :)
chris
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 28, 2008 9:27 am

Re: [PHP] Ultimate Web Firewall [OpenSource Project]

Δημοσίευση από chris »

WΟW, εντυπωσιακό φαίνεται! Οπωσδήποτε θα βρώ χρόνο να το δοκιμάσω στο φτωχικό μου server αύριο!
Δεν μπορώ βέβαια να φανταστώ πως δουλεύει...
Μετα από 397 δημοσιεύσεις, έβαλα και υπογραφή.
thodoris
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2009 10:25 am

Re: [PHP] Ultimate Web Firewall [OpenSource Project]

Δημοσίευση από thodoris »

Μελέτησε τον κώδικα και θα καταλάβεις... :) Έχω ακόμα ΠΟΛΛΕΣ ιδέες να υλοποιήσω αλλά δεν υπάρχει αρκετός χρόνος. Ήδη έχω προσθέσει καποιες νέες δυνατοτήτες όμως δεν επαρκούν για να βγάλω καινούργια έκδοση. Δεν υπάρχει αρκετός χρόνος...

Ωστόσο αν έχετε κάποια ιδέα που να μπορει να υλοποιηθεί δεν έχετε παρά να τν γράψετε εδώ για να την βάλω στην ατζέντα μου :P

Ευχαριστώ
Απάντηση